Кафедра публічного управління та адміністрування
Постійний URI для цієї колекції
Огляд
Перегляд Кафедра публічного управління та адміністрування по Дата випуску
Результати на сторінці
Параметри сортування
-
МатеріалЗвірівництво - прибуткова галузь(Уманська сільськогосподарська академія, 1998) Дяченко, Микола Іванович
-
МатеріалДо методики вивчення кореневих систем польових культур(Уманський державний аграрний університет, 2003) Дяченко, Микола Іванович ; Зінченко, Олександр Іванович ; Кропивко, Володимир Федорович ; Коротєєв, Анатолій Володимирович ; Січкар, Андрій ОлександровичВ статті висвітлені методи вивчення кореневих систем польових культур і деякі питання впливу технологічних заходів на їх ріст, масу, довжину і глибину проникнення в грунт
-
МатеріалЩодо методики економічної оцінки кормових культур(Уманський державний аграрний університет, 2003) Дяченко, Микола ІвановичВ статті розглядаються різні підходи щодо визначення економічної оцінки кормових культур
-
МатеріалВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ У ПОРЕФОРМЕНИЙ ПЕРІОД(ДОД ІАЕ 03127, Київ-127, вул. Героїв оборони, 8, 2003-09-22) Каричковський, Василь ДмитровичВисвітлено теоретичні та організаційно-економічні проблеми впровадження внутрішньогосподарських економічних відносин в сільськогосподарських підприємствах в пореформений період. Проаналізовано процеси реформування в аграрному секторі економіки, визначено схеми та основні умови впровадження внутрішньогосподарських економічних відносин на підприємстві. Визначено моделі розвитку внутрішньогосподарських економічних відносин сільськогосподарських підприємств в пореформений період. Розроблено пропозиції щодо удосконалення внутрішньогосподарських економічних відносин аграрних підприємств. Запропоновано нові методичні підходи розробки комплексних у рослинництві та укрупнених нормативів витрат у тваринництві з допомогою ЕОМ. Рекомендовано нові підходи до системи управлінського та бухгалтерського обліку. Набуло подальшого вивчення питання матеріального стимулювання працівників в нових умовах господарювання.
-
МатеріалВнутрішньогосподарський економічний механізм забезпечення прибутковості сільськогосподарських підприємств(Харк. нац. аграр. ун-т, 2004) Кепко, Валентина Миколаївна
-
МатеріалОрганізаційно-технологічні резерви виробництва і реалізації продукції закритого грунту на приватно-орендному сільськогосподарському підприємствів "Уманський тепличний комбінат"(Уманський державний аграрний університет, 2006) Дяченко, Микола ІвановичРозглянуто науково-практичні питання виробництва і реалізації продукції закритого грунту, адаптації підприємства до внутрішнього та зовнішнього ринків
-
МатеріалСучасний стан зовнішньоекономічних відносин України з країнами ЄС(Книга-Вега, 2006-02-16) Роєнко, Олег Анатолійович ; Доманчук, Людмила МиколаївнаРозглянуто питання щодо зовнішньоекономічної, зокрема торговельної діяльності України з країнами ЄС.
-
МатеріалМетодичні вказівки для вивчення та написання курсової роботи з дисципліни "Організація та планування зеленого господарств" для студентів спеціальності 7.130400 “Садово-паркове господарство” напряму підготовки 1304 “Лісове і садово-паркове господарство”(Уманський державний аграрний університет, 2007) Роєнко, Олег АнатолійовичПоданий перелік питань, які студенти повинні будуть опрацювати при вивченні курсу, а також розроблені методичні рекомендаціїї для написання курсової роботи з дисципліни.
-
МатеріалВикористання трудових ресурсів у господарствах Уманського району(Уманський державний агарний університет, 2008) Дяченко, Микола Іванович ; Мороз, Олег АнатолійовичНа основі статистико-аналітичних показників розглядаються питання зайнятості і безробіття економічно активного населення Уманського району
-
МатеріалЕфективність впровадження внутрішньогосподарських економічних відносин в ТОВ «Берестівець» Уманського району(Вінницький державний агарний університет, 2008) Каричковський, Василь ДмитровичРозглянуто особливості ефективної фінансово-господарської діяльності та системи управління виробництвом ТОВ «Берестівець» Уманського району Черкаської області, що ґрунтуються на принципах внутрішньогосподарських економічних відносин.
-
МатеріалЕфективність виробництва свинини в Україні(Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, 2008-02-18) Приліпко, Сергій МихайловичУ дисертаційному дослідженні узагальнено теоретичні основи сутності ефективності в свинарстві та показники її визначення; висвітлено організаційно-економічні особливості формування виробництва свинини, їх характеристика; досліджено вплив цінової політики на ефективність в галузі; обґрунтовано доцільність здійснення Аграрним фондом державних інтервенцій свинини. За допомогою аналізу виявлено тенденції розвитку та оцінено стан свинарства в аграрних формуваннях України; вплив рівня концентрації поголів’я, собівартості реалізованої продукції, обсягів реалізації свиней, спеціалізації на обсяги виробництва та економічну ефективність свинарства. Обґрунтовано організаційно-економічні напрями ефективного розвитку свинарства; визначено стратегічні напрями розвитку галузі; розроблено методику оптимізації структури стада свиней та економіко-математичну модель міжгосподарського кооперативного об’єднання з виробництва свинини, здійснено аналіз результатів дослідження.
-
МатеріалПроблеми виробництва продукції тваринництва в підприємствах Уманського району Черкаської області(Уманський НУС, 2009) Мовчанюк, Анастасія ВалентинівнаРозглядаються проблеми розвитку виробництва продукції тваринництва в підприємствах Уманського району. Особлива увага звернута на відродження галузі скотарства та свинарства.
-
МатеріалАнтимонопольне регулювання в системі економічної безпеки АПК України(Київ: НАУ, 2009) Жаворонкова, Галина Василівна ; Жмуденко, Вікторія ОлександрівнаДосліджені теоретичні проблеми підвищення конкурентоспроможності економіки АПК та обґрунтовані заходи антимонопольного регулювання.
-
МатеріалВдосконалення управління господарською діяльністю ТОВ «Полянецьке» Уманського району на основі внутрішньогосподарських відносин(РВЦ УДАУ, 2009) Каричковський, Василь ДмитровичРозглянуто особливості впровадження внутрішньогосподарських відносин в ТОВ «Полянецьке» Уманського району Черкаської області. Подано оцінку ефективнсті системи управління господарською діяльністю підприємства.
-
МатеріалОцінка проблем економічної безпеки в аграрній сфері(ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, 2009) Жмуденко, Вікторія ОлександрівнаНегативні економічні наслідки економічних реформ перетворились у вагомі загрози національній безпеці країни у всіх її сферах, особливо в аграрній. До основних загроз розвитку аграрного сектора необхідно віднести низьку ефективність сільськогосподарського виробництва; недосконалість механізмів інвестиційного забезпечення; проблему деформації цінових пропорцій; нераціональне використання земель сільськогосподарського призначення; проблему забезпеченості основними виробничими засобами; недосконалість інфраструктури та механізмів регулювання кон’юнктури аграрного ринку; низьку матеріальну зацікавленість робітників АПК та ін.
-
МатеріалМеханізм регулювання інноваційної діяльності на регіональному рівні(НДЕІ Міністерства економіки України, 2010) Гоменюк, Марина ОлександрівнаВизначено, що найбільш ефективним інструментом інноваційного розвитку територій є регіональні інноваційні системи (РІС) як складові національних інноваційних систем. РІС – це сукупність взаємодіючих генераторів наукових знань, суб'єктів інноваційної діяльності, відповідної інфраструктури, системи фінансування та державних органів управління інноваційною діяльністю, локалізованих на певній території, Регіональний механізм регулювання інноваційної діяльності розглядається як комплекс засобів цілеспрямованого впливу на інноваційну діяльність, який враховує наявний рівень інноваційного потенціалу регіону, включає розробку і реалізацію стратегії його розвитку, забезпечує ефективний і результативний соціально-економічний розвиток підприємств, організацій та жителів регіону. Під інноваційним потенціалом регіону розуміється сукупна можливість інноваційно здатних галузей регіону ефективно використовувати наявні (власні й залучені) ресурси для генерації нових знань (наукова компонента інноваційного потенціалу) і виробництва та комерціалізації інновацій (виробнича компонента). Потенціал реалізується через суб'єкти інноваційного процесу регіону. У складі інноваційного потенціалу регіону виділена наукова та виробнича складові. Здійснено аналіз їх кадрових, техніко-технологічних і фінансових параметрів. З метою характеристики змін в економіці регіону, а саме передбачення варіантів змін ВДВ інноваційної продукції, визначено співвідношення між фінансуванням інноваційної діяльності (х) і рівнем інноваційного потенціалу (y). Інноваційний потенціал визначається здатністю підприємств здійснювати ефективну інноваційну діяльність. Сприйнятливість – можливість прийняття інновацій та їх адаптації. Характер інноваційного розвитку визначений як різниця значень здатності і сприйнятливості до інноваційного розвитку. Типізація секторів інноваційного розвитку економіки регіону за характером і напрямками може слугувати теоретичною основою для розробки стратегій його інноваційного розвитку. Розраховані координати (x; y) обумовлюють можливі перспективи розвитку видів діяльності на площині стратегічних напрямків, умовно розділених на 4 типи стратегій: диверсифікованого, концентрованого, інтегрованого зростання і скорочення. Проаналізовано структурні зрушення регіональної економіки. За ефективність структурних змін прийнятий коефіцієнт Кстр, який показує, скільки відсотків зростання або спаду ВДВ від продукції, яка не є інноваційною, припадає на один відсоток зростання або спаду ВДВ, пов'язаного зі структурними змінами інноваційної продукції. Побудована шкала оцінювання коефіцієнта структурних змін інноваційної продукції в ВДВ. За значенням цього коефіцієнта і приросту ВДВ якість структурних змін в економіці регіону можна віднести до однієї з восьми груп. Розроблено процедуру розподілу фінансових ресурсів регіонального інноваційного фонду на розвиток інноваційної діяльності. Ефективність запропонованого механізму фінансування інноваційної діяльності визначається співвідношенням між сумою цільових функцій фонду, інвесторів, галузей економічної діяльності і сумою їх витрат на кожний рік у прогнозованому періоді.
-
МатеріалМетодичні підходи до визначення інтегрального показника економічної безпеки аграрної сфери на регіональному рівні(Вид-во ТНЕУ „Економічна думкаˮ, 2010) Жаворонкова, Галина Василівна ; Жмуденко, Вікторія ОлександрівнаРозглянуто методичні підходи до визначення інтегрального показника економічної безпеки аграрної сфери. Визначено нормативні значення інтегрального показника оцінки економічної безпеки аграрної сфери для регіону.
-
МатеріалЗасади ефективного господарювання в сучасних умовах( 2010) Кепко, Валентина МиколаївнаРозглянуто чинники впливу на умови формування достатніх обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, значення їх застосування для досягнення високих результатів у господарській діяльності в ПП «Радівське». Обґрунтовано висновки стосовно ефективного функціонування виробництва.
-
МатеріалРоль кооперативного маркетингу в економічній безпеці АПК(ХНТУСГ ім. Петра Василенка, 2010) Жмуденко, Вікторія ОлександрівнаВ даній статті розглядається роль кооперативного маркетингу в забезпеченні високого сталого рівня економічної безпеки аграрної сфери. Особлива увага приділяється проблемі протистояння спекулятивному посередницькому бізнесу.
-
МатеріалРегіональний механізм регулювання інноваційної діяльності(Формування ринкових відносин в Україні, 2011) Гоменюк, Марина ОлександрівнаУ статті вказано на важливість питання визначення суті механізму регулювання інноваційною діяльністю в регіоні, проаналізовані підходи вітчизняних та зарубіжних науковців до її визначення та наведене власне, уточнене трактування.