Кафедра овочівництва
Постійний URI для цієї колекції
Огляд
Перегляд Кафедра овочівництва по Дата випуску
Результати на сторінці
Параметри сортування
-
МатеріалАГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА СОРТІВ ТА ГІБРИДІВ БАКЛАЖАНІВ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ( 2004) Щетина, Сергій ВасильовичОдним з важливих агротехнічних заходів вирощування баклажанів в певній кліматичній зоні є підбір високоврожайних сортів та гібридів з високою якістю плодів. Світова практика виробництва баклажанів показує, що існує велика чисельність сортів та гібридів. До державного Реєстру сортів рослин України входить три вітчизняних сорти: Алмаз, Геліос, Донецький урожайний, та чотири гібриди з яких Адоніс F1 і Ультрараній F1 вітчизняної селекції та Адона F1 і Фабіна F1 закордонної. Поскільки зона центрального Лісостепу не є типовою для вирощування цієї культури, тому актуальним є вивчення нових сортів і гібридів, та дослідження їх технологій вирощування.
-
МатеріалАГРОБІОЛОГІЧНА ОЦІНКА СОРТІВ ТА ГІБРИДІВ БАКЛАЖАНІВ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ( 2004) Щетина, Сергій ВасильовичОдним з важливих агротехнічних заходів вирощування баклажанів в певній кліматичній зоні є підбір високоврожайних сортів та гібридів з високою якістю плодів. Світова практика виробництва баклажанів показує, що існує велика чисельність сортів та гібридів. До державного Реєстру сортів рослин України входить три вітчизняних сорти: Алмаз, Геліос, Донецький урожайний, та чотири гібриди з яких Адоніс F1 і Ультрараній F1 вітчизняної селекції та Адона F1 і Фабіна F1 закордонної. Поскільки зона центрального Лісостепу не є типовою для вирощування цієї культури, тому актуальним є вивчення нових сортів і гібридів, та дослідження їх технологій вирощування.
-
МатеріалАгробіологічна оцінка сортів та гібридів баклажанів в умовах Правобережного Лісостепу України( 2004) Щетина, Сергій ВасильовичОдним з важливих агротехнічних заходів вирощування баклажанів в певній кліматичній зоні є підбір високоврожайних сортів та гібридів з високою якістю плодів. Світова практика виробництва баклажанів показує, що існує велика чисельність сортів та гібридів. До державного Реєстру сортів рослин України входить три вітчизняних сорти: Алмаз, Геліос, Донецький урожайний, та чотири гібриди з яких Адоніс F1 і Ультрараній F1 вітчизняної селекції та Адона F1 і Фабіна F1 закордонної. Поскільки зона центрального Лісостепу не є типовою для вирощування цієї культури, тому актуальним є вивчення нових сортів і гібридів, та дослідження їх технологій вирощування.
-
МатеріалПродуктивність баклажанів залежно від строку садіння розсади( 2005) Лихацький, Віталій Іванович ; Щетина, Сергій ВасильовичУ вирішенні проблеми забезпечення населення продуктами харчування в Україні особливе місце належить збільшенню виробництва овочевої продукції. В сучасних умовах вирішення питання задоволення потреб населення у овочах передбачається не тільки за обсягом виробництва, а й за рахунок збільшення їх асортименту. Однією з перспективних овочевих культур в цьому напрямку для умов Лісостепу України є баклажани.
-
МатеріалВплив способів вирощування і площ живлення розсади на продуктивність баклажанів( 2005) Щетина, Сергій ВасильовичВажливою ланкою одержання раннього врожаю овочів і зокрема тепловимогливих є високоякісна розсада. Цей захід створює забіг в розвитку рослин, що сприяє не тільки одержанню більш раннього врожаю, а також подовженню періоду його надходження. Тепловимогливі овочеві культури – помідори, перець, баклажани в умовах Лісостепу України вирощують переважно розсадним способом. Для одержання раннього врожаю розсаду баклажанів вирощують в горщечках, для масового надходження без горщечків з пікіруванням сіянців і безпосередньо сівбою насіння в грунт теплого парника або плівковій теплиці з обігрівом грунту і повітря. Баклажани погано відновлюють кореневу систему, тому для них кращим є спосіб вирощування розсади без пікірування.
-
МатеріалЕфективність вирощування баклажанів ранніх строків садіння під тунельними тимчасовими укриттями( 2005) Щетина, Сергій ВасильовичЕфективним способом підвищення врожайності та її надраннього надходження є використання тимчасових тунельних укриттів. Під укриттям поліпшується мікроклімат, що сприяє більш інтенсивному розвитку рослин [3]. Як правило укриття встановлюють за 7–10 діб до висаджування розсади, а для прискорення дозрівання ґрунту вдень їх вентилюють. За даними[1] рослини під плівкою не пошкоджуються при зниженні температури навколишнього середовища до -5...-6оС. Якщо стовпчик термометра знизиться нижче цих показників, то тунель необхідно вкрити другим шаром плівки, залишивши повітряний прошарок. Не допустимо щоб рослини листками торкались плівки, адже такі листки пошкодяться приморозком. Щоб позбавитись перегрівання повітря всередині тунелів в сонячний день, плівку перфорують. [4]. Для влаштування тунелів використовують полімерну плівку.
-
МатеріалУрожайність баклажанів залежно від схеми розміщення рослин( 2006) Лихацький, Віталій Іванович ; Щетина, Сергій ВасильовичВ статті наведено результати досліджень схем розміщення баклажана сортів Алмаз і Геліос в умовах Лісостепу України. Установлено, що схеми розміщення мають вплив на біометричні показники рослин і величину асиміляційної поверхні листків. Найбільший урожай отриманий у сорту Алмаз–28,4 т/га, у сорту Геліос–26,7 т/га при широкорядному розміщенні рослин за схемою 70х25 см.
-
МатеріалУрожайність баклажана залежно від способу вирощування і площі живлення розсади( 2007) Щетина, Сергій ВасильовичВирощування розсади є одним з найбільш трудомістких процесів в овочівництві. В даний час витрати на вирощування розсади сягають 35–50% собівартості. Величина їх залежить в основному від затрат енергії, яка витрачається для створення штучного клімату в спорудах закритого ґрунту. В Україні розсаду баклажана вирощують переважно без пікірування сівбою насіння безпосередньо в ґрунт парника або плівкової теплиці. Для одержання раннього врожаю розсаду баклажана вирощують в горщечках, для масового надходження без горщечків. Вирішення проблеми виробництва більш дешевої розсади можливе при переводі її на індустріальну основу, зокрема вирощування в касетах.
-
МатеріалСвідоцтво про реєстрацію зразка генофонду рослин в Україні(Національний центр генетичних ресурсів рослин України, 2009) Лихацький, Віталій Іванович ; Улянич, Олена Іванівна ; Кецкало, Вікторія Валеріївна ; Василенко, Ольга Володимирівна ; Філонова, Ольга Миколаївна
-
МатеріалЕфективність різних способів застосування інсектицидів у захисті баклажана від небезпечного шкідника( 2009) Щетина, Сергій Васильович ; Мостов’як, Світлана Миколаївна ; Мостов’як, Іван ІвановичОтриманню добрих врожаїв баклажана сприяє дотримання всіх елементів технології вирощування, в тому числі і захисту від шкідників. Основним шкідником баклажана є колорадський жук. Упродовж вегетаційного періоду його личинки і імаго пошкоджують листки, стебла, бутони та цвіт, спричиняючи зниження урожайності на 30–50%, а іноді і 100%. Тому, впровадження інтенсивної технології вирощування баклажана, зокрема за умов застосування крапельного зрошування, неможливе без сучасних підходів до управління чисельністю основних шкідників. Для зниження чисельності шкідника до економічно безпечного рівня широко застосовується обприскування рослин інсектицидами в період приживання розсади – утворення зав’язі. Проте виявляється, що при застосуванні інсектицидів після цвітіння рослин, виникає загроза накопичення отруйних речовин в плодах овочів, що призводить їх до непридатності для споживання, як у свіжому вигляді так і після термічної обробки
-
МатеріалВплив регуляторів росту рослин на насіннєві якості насіння і ростові процеси в розсаді баклажану( 2010) Щетина, Сергій ВасильовичВ сучасних умовах використання регуляторів росту рослин набуває все більшого значення. Це зумовлено активним пошуком нових, ефективніших шляхів і методів підвищення продуктивності аграрного сектора, насамперед, за рахунок малозатратних технологій. Одним із елементів сучасної технологій вирощування овочевих культур є застосування регуляторів росту рослин (РРР) – це природні й синтетичні органічні сполуки, які в малих нормах активно впливають на обмін речовин рослин, приводячи до істотних змін росту і розвитку.
-
МатеріалЕфективність передпосівної обробки насіння салату посівного головчастого регуляторами росту(м.Київ. НУБіП., 2011) Улянич, Олена Іванівна ; Кецкало, Вікторія Валеріївна
-
МатеріалМ Е Т О Д И Ч Н І В К А З І В К И до виконання лабораторно-практичних занять студентами факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин денної форми навчання за напрямом підготовки 6.090101 „Агрономія”, фахового спрямування „Плодоовочівництво і виноградарство” ОКР „Бакалавр”(Редакційно-видавничий відділ Уманського НУС, 2012) Улянич, Олена Іванівна ; Ковтунюк, Зоя Іванівна ; Кецкало, Вікторія Валеріївна
-
МатеріалМетодичні вказівки з овочівництва для проведення лабораторно-практичних занять зі студентами факультету агрономії денної форми навчання ОКР "Бакалавр"(Редакційно-видавничий відділ Уманського НУС, 2012) Улянич, Олена Іванівна ; Кецкало, Вікторія ВалеріївнаМетодичні вказівки для проведення лабораторно-практичних занять зі студентами факультету агрономії денної форми навчання напряму підготовки 1301 „Агрономія” фахового спрямування 6.090101 „Агрономія“ ОКР „Бакалавр”
-
МатеріалПатент на корисну модель № 78942. Спосіб вирощування селери, салату і капусти у грунтових сумішах.(Державна служба інтелектуальної власності України, 2013-04-10) Войтовська, Вікторія Іванівна ; Улянич, Олена Іванівна ; Мельниченко, Тетяна Вікторівна ; Кецкало, Вікторія Валеріївна ; Ковтунюк, Зоя ІванівнаСпосіб вирощування селери, салату і капусти у грунтових сумішах, що включає висів насіння у касети за розміром 4х4 см, 6х6 см та 2,5х2,5 см, готування грунтової суміші, пікірування рослин та отримання розсади, який відрізняється тим, що використовують для наповнення касет грунтову суміш при співвідношенні інгредієнтів, мас. %: дернова земля - 5-10, перегній - 30-35, вермикуліт або перліт - 30-35, торф - 30-35
-
МатеріалПатент на корисну модель № 78944. Спосіб вирощування селери і салату.(Державна служба інтелектуальної власності України, 2013-04-10) Войтовська, Вікторія Іванівна ; Улянич, Олена Іванівна ; Мельниченко, Тетяна Вікторівна ; Кецкало, Вікторія Валеріївна ; Лихацький, Віталій Іванович ; Василенко, Ольга ВолодимирівнаСпосіб вирощування селери і салату, що включає висів насіння, готування грунтової суміші та пікірування рослин, отримання розсади, який відрізняється тим, що для сівби насіння використовують касети розміром 4х4 см, 6х6 см та 2,5х2,5 см, у кожну касету, яку попередньо наповнюють грунтовими сумішами, висівають 1-2 насінини, висаджування рослин у відкритий чи закритий грунт здійснюють на 15-20 діб раніше.
-
МатеріалПатент на корисну модель № 78941. Спосіб розмноження салату і селери.(Державна служба інтелектуальної власності України, 2013-04-10) Войтовська, Вікторія Іванівна ; Улянич, Олена Іванівна ; Мельниченко, Тетяна Вікторівна ; Кецкало, Вікторія ВалеріївнаСпосіб розмноження салату і селери, що включає використання насіння, готування грунтосуміші та пікірування рослину у касети розміром 4х4 см та 6х6 см, отримання розсади, який відрізняється тим, що використовують клональне мікророзмноження для отримання розсади, яку висаджують у касети, у відкритий чи закритий грунт висаджування рослин здійснюють на 40-50 діб раніше.
-
МатеріалВПЛИВ СХЕМИ РОЗМІЩЕННЯ ТА ГУСТОТИ РОСЛИН НА ПРОДУКТИВНІСТЬ І ВРОЖАЙНІСТЬ МОРКВИ СТОЛОВОЇ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ( 2014) Кецкало, Вікторія Валеріївна
-
МатеріалМЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ по навчальній практиці з дисципліни „Овочівництво“ для студентів ІІ курсу факультету агрономії денної форми навчання за напрямом підготовки 6.090101 „Агрономія“(Редакційно-видавничий відділ Уманського НУС, 2014) Улянич, Олена Іванівна ; Кецкало, Вікторія Валеріївна
-
МатеріалСвідоцтво № 140869 про державну реєстрацію сорту рослин . Сорт Переможець. Салат посівний листковий.(Державна ветеринарна та фітосанітарна служба, 2014-04-14) Улянич, Олена Іванівна ; Кецкало, Вікторія Валеріївна