Агроекологічне обґрунтування контролю чисельності домінантних шкідливих організмів зернових колосових культур

Немає доступних мініатюр
Дата
2021
Автори
Мостов’як, І. І.
Мостов’як, С. М.
Полторецький, С. П.
Березовський, А. П.
Сержук, О. П.
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Видавничо-поліграфічний центр "Візаві"
Інструкція
У монографії наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми контролю чисельності шкідливих видів організмів в агроценозах зернових колосових культур Центрального Лісостепу України, що забезпечує зниження біологічного і хімічного забруднення агроекосистем та збереження врожаю. При цьому встановлено, що в умовах стабільного потепління домінуючими видами шкідливих організмів є збудники кореневої гнилі, септоріозу листків, борошнистої роси, піренофорозу та комахи-фітофаги, які підвищують рівень біологічного забруднення агроценозів та посилюють екологічні ризики в агроекосистемах. Авторами розроблено: модель взаємовпливу різних чинників як на рослину-продуцент, так і на переносників вірозів і мікоплазмозів; визначено, що зменшення норм внесення гербіцидів за сумісного застосування з біологічними препаратами і регуляторами росту спричиняє зниження пестицидного навантаження на рослини і ґрунт, підвищення фотосинтетичної продуктивності посівів і стійкості ґрунтової мікробіоти, а також зниження фітотоксичності ґрунту та підвищення його супресивності; теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено високу ефективність контролю чисельності шкідливих організмів за поєднання у бакових сумішах гербіцидів, біологічних препаратів і регуляторів росту рослин.
Опис
Ключові слова
агроценоз, клімат, фітосанітарний моніторинг, зернові колосові культури, шкідливі організми, біологічне забруднення агроекосистем, інтегрований захист рослин
Бібліографічний опис
Мостов’як І. І., та ін. Агроекологічне обгрунтування контролю чисельності домінантних шкідливих організмів зернових колосових культур : монографія [Текст] / І. І. Мостов’як, С. М. Мостов’як, С. П. Полторецький, А. П. Березовський, О. П. Сержук ; за ред І. І. Мостов’яка. Умань : Видавничо-поліграфічний центр "Візаві", 2021. 328 с.