СЕРТИФІКАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ ТА ПОСЛУГ ЗАКЛАДІВ БАРНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ

Немає доступних мініатюр
Дата
2021-11
Автори
Тимчук, Світлана Володимирівна
Терещук, Наталія Василівна
Нещадим, Людмила Миколаївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій.
Інструкція
В статті обґрунтовано важливість проведення сертифікації продукції та послуг закладів барної справи в Україні. Встановлено, що одним із напрямів державного впливу на роботу закладів барної справи є введення обов’язкової та добровільної сертифікації. Проаналізовано особливості проведення сертифікаційних робіт для барного закладу. Зазначено, що наявність необхідних сертифікатів якості на продукцію та послуги закладів ресторанного бізнесу є вкрай важливим елементом їх успішної роботи на вітчизняному ринку. Проаналізовано основні види барів, які функціонують в Україні. Досліджено процедуру сертифікації закладів харчування. Вказано перелік документів та процедура проведення сертифікації закладам ресторанної та барної справи. Встановлено, що сертифікація продукції та послуг закладів барної справи створює передумови та умови для вдалого вирішення важливих соціально-економічних проблем та завдань, що сприяють інтеграційним процесам у ресторанному бізнесі.
Опис
Сертифікація продукції та послуг є частиною державного регулювання діяльності вітчизняних суб’єктів ресторанного бізнесу. Сертифікація продукції та послуг закладів барної справи створює передумови та умови для вдалого вирішення важливих соціально-економічних проблем та завдань, що сприяють інтеграційним процесам у ресторанному бізнесі. Сьогодні заклади барної справи можуть здійснювати сертифікацію на добровільні основі у спеціалізованих органах УкрСЕПРО. Сертифікацію систем якості ISO 9000 проводять за ініціативою закладу барної справи або за рішенням органу із сертифікації продукції, у випадку, якщо це передбачає схема сертифікації, або на вимогу інших незалежних організацій чи відомств, яким мають право здійснювати оцінювання систем управління якістю закладу ресторанного бізнесу.
Ключові слова
сертифікація, барна справа, барний заклад, ресторанний бізнес, заклад харчування
Бібліографічний опис
Тимчук С.В., Терещук Н.В., Нещадим Л.М. Сертифікація продукції та послуг закладів барної справи України. Інфраструктура ринку. Випуску 59. Вересень. 2021.