Кафедра соціально-гуманітарних і правових дисциплін
Постійний URI для цього розділу
Огляд
Перегляд Кафедра соціально-гуманітарних і правових дисциплін по Тема "аграрна освіта"
Результати на сторінці
Параметри сортування
-
МатеріалЗаконодавчі акти та урядові розпорядження щодо навчальних сільськогосподарських закладів різних типів і категорій (друга половина ХIХ – початок ХХ cт.)( 2011) Костюк, Майя ВолодимирівнаРозглядається нормативно-правова база діяльності сільськогосподарських освітніх закладів у другій половині XIX - на початку XX ст.
-
МатеріалНове положення про сільськогосподарську освіту (26 травня 1904 р.): до 110-річниці від його затвердження( 2014) Костюк, Майя ВолодимирівнаАналізується законодавство стосовно сільськогосподарських освітніх закладів на основі Нового Положення від 26 травня 1904 р.
-
МатеріалСтановлення та розвиток сільськогосподарських освітніх закладів та дослідної справи Черкащини (друга половина хіх – початок хх ст.)( 2007) Костюк, Майя ВолодимирівнаУ дослідженні подається аналіз створення та діяльності мережі аграрної освіти та галузевої дослідної справи на Черкащині. Досліджено законодавство стосовно сільськогосподарських освітніх закладів. Розкрито роль Уманського училища садівництва у розвитку науково-дослідної та освітньої діяльності регіону, визначено внесок окремих вчених – викладачів сільськогосподарських навчальних закладів у розвиток аграрної науки. З’ясовано різноманітні способи поширення сільськогосподарських знань позашкільним шляхом. Проаналізовано науково-дослідну діяльність Умансько-Липовецького сільськогосподарського товариства, напрямки його наукових досліджень. Подано періодизацію розвитку сільськогосподарської дослідної справи та освіти Черкащини.
-
МатеріалУманське училище як спеціалізований заклад середньої сільськогосподарської освіти: реорганізації та перебудови у навчально - практичній структурі (1859-1912)( 2015) Костюк, Майя ВолодимирівнаВисвітлено історію становлення та діяльність Уманського училища садівництва( 1844-1917 рр.) – єдиного в Російській імперії, фактично вищого фахового закладу з садівництва. З’ясовані основні етапи його навчально-наукової роботи та розкрита роль у розвитку науково-дослідної та освітньої діяльності. Показано, що при значній практичній підготовці в навчальному процесі училища велике значення приділялось науковим дослідженням: воно було одним із засновників дослідної справи не лише в регіоні, а й в Україні. Встановлено, що навчально-виробнича і науково-дослідна база училища була найбільшою в імперії. Училище проводило активну діяльність з поширення сільськогосподарських знань позашкільним шляхом: проводило постійні сільськогосподарські курси з садівництва, городництва, шовківництва, бджільництва для населення та народних учителів, тим самим здійснюючи значну просвітницьку роботу в регіоні. Навчальний заклад готував кваліфікованих спеціалістів (вчених-управляючих і вчених-садівників), викладачів для нижчих сільськогосподарських закладів, службовців установ аграрної сфери та досвідчених науковців у галузі садівництва та рільництва, успішно задовольняючи, насамперед, місцевий попит на фахівців в галузі сільського господарства. Уманське училище, як спеціалізований заклад середньої сільськогосподарської освіти, впродовж усього періоду пройшло складний шлях свого розвитку, зазнало декількох реорганізацій та перебудов у навчально-практичній структурі. Проте, визначальною його особливістю в системі інших фахових закладів такого типу, була підготовка висококваліфікованих спеціалістів із садівництва. Відображено наукові здобутки окремих учених училища, їх внесок у розвиток вузькофахових сільськогосподарських дисциплін. Зазначено, що наукові розробки О.Д.Нордмана, М.І.Аннєнкова, В.В.Пашкевича, В.О.Погенполя, А.М.Ро, П.Г.Шитта, В.І.Едельштейна, І.І.Корабльова та ін. лягли в основу сучасного наукового садівництва та рільництва.