Водоспоживання кукурудзи на зерно в умовах Черкаської області.

Немає доступних мініатюр
Дата
2021
Автори
Кирилюк, Володимир Петрович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
ДУ Інститут зернових культур НААН України.
Інструкція
Наведені значення сумарного і середньодобового водоспоживання кукурудзи на зерно по міжфазним періодам при різній вологозабезпеченості вегетаційного періоду в умовах Черкаської області.
Опис
Середньодобове водоспоживання рослинами кукурудзи з шару ґрунту 0–100 см змінюється за міжфазними періодами. В середньому за добу посівами кукурудзи випаровується від 19,1–22,9 м3/га в період сходи–5-й листок до 34,6–39,0 м3/га в період 15-й листок–молочна стиглість зерна. Своїх максимальних значень середньодобове водоспоживання досягає в міжфазний період цвітіння –молочна стиглість зерна і залежить від умов вологозабезпечення культури. У цей період показники середньодобового водоспоживання змінювалися від 39,8до 43,5 м3 / га.
Ключові слова
кукурудза, вологозабезпечення, запаси продуктивної вологи, сумарне водоспоживання, ґрунт
Бібліографічний опис
Кирилюк В.П. Водоспоживання кукурудзи на зерно в умовах Черкаської області. Роль науково-технічного забезпечення розвитку агропромислового комплексу в сучасних ринкових умовах : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (Дніпро, 25 лютого, 2021 р.) / НААН, ДУ Інститут зернових культур. Дніпро, 2021. С. 301–303.