Законодавче регулювання оподаткування діяльності суб’єктів ІТ-сфери і сфери цифрових комунікацій та його облікове відображення в Україні

Немає доступних мініатюр
Дата
2022
Автори
Мельник Л.Ю.
Матрос О.М.
Крочак О.І.
Ратушна О.П.
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Облік і фінанси
Інструкція
Сучасні виклики економіки – це пристосування до змін, які відбуваються в світовій спільноті. Все більшої ваги набувають нові форми взаємодії у людському суспільстві, перенесені в цифровий простір. Суб’єктам економіки важливо в повній мірі відповідати запитам цифрового середовища. При цьому для держави важливо не зменшувати свого фіскального контролю за такими цифровими операціями. Метою статті є аналіз законодавчого регулювання оподаткування діяльності суб’єктів господарювання, які працюють в сферах, пов’язаних з ІТ-технологіями та діяльності здійснюваної в мережі Internet. Розглянуто труднощі та дискусійні питання, що виникають при оподаткуванні суб’єктів господарювання внаслідок впровадження цифровізації. Систематизовано особливості оподаткування діяльності резидентів Дія Сіті відповідно до діючого податкового законодавства України. Визначено, які електронні послуги є об’єктом оподаткування ПДВ і, які операції не відносяться до електронних послуг. Систематизовано основні ключові моменти для нерезидентів, надавачів електронних послуг, щодо сплати ПДВ. Приділено увагу питанням щодо оподаткування операцій з криптовалютою. Були розглянуті Проект Закону України «Про внесення змін до ПКУ та деяких інших Законів України щодо операцій з криптовалютою» та індивідуальні податкові консультації ДПС України. За результатами дослідження встановлено, що при оподаткуванні операцій з віртуальними активами, зокрема криптовалютою, необхідно керуватися нормами діючого Податкового кодексу України. В окремих суперечливих ситуаціях, які виникають внаслідок різних видів операцій з криптовалютою рекомендовано звертатись за індивідуальними роз’ясненнями до Державної податкової служби.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Мельник Л.Ю., Матрос О.М., Крочак О.І., Ратушна О.П. Законодавче регулювання оподаткування діяльності суб’єктів ІТ-сфери і сфери цифрових комунікацій та його облікове відображення в Україні // Облік і фінанси. 2022. № 3(97). С. 62-68.