Формування гербарію випускника Уманського училища землеробства і садівництва Юліуса Робертовича Ланцького в умовах кінця ХІХ сторіччя.

Немає доступних мініатюр
Дата
2020
Автори
Мамчур, Тетяна Василівна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
НБУ ім. Вернадського, Київ
Інструкція
У статті представлено історичну довідку життєвого шляху випускника Уманського училища землеробства і садівництва (правонаступник Уманський національний університет садівництва) Юліуса Робертовича Ланцького. Проведено ознайомлення з його науковими працями збереженими в Науковій бібліотеці Уманського НУС. Опрацьовано гербарні зразки у фондах Наукового гербарію Уманського НУС (UM) зібрані ним під час навчання, викладацької діяльності на базі дослідних ділянок та території Царициного саду (нині Національний дендрологічний парк «Софіївка» НАН України). Під час інвентаризації гербарної колекції виявлено асортимент кущових та деревних рослин перспективних у підготовці висококваліфікованих садівників і лісників. Учні училища отримували знання в умовах природного середовища, згідно навчальних програм Міністерства Землеробства, під час опанування таких предметів, як «Ботаніка», «Декоративне садівництво», «Лісівництво». Вони вивчали акліматизацію рослин, видовий склад інтродуцентів, їх сорти та форми, займалися розмноженням і впровадженням в ботанічні сади, парки, присадибні ділянки, здійснювали описи, оформляли гербарні колекції. На сьогодні колекції гербарію виконують функцію ресурсного центру та колективного користування університету забезпечуючи студентам отримувати базові знання з ботанічних дисциплін. У 2016 р. Науковий гербарій Уманського національного університету садівництва зареєстровано в міжнародній базі Index Herbariorum (New York) та присвоєно індетифікатор, акронім (UM).
Опис
Ключові слова
Юліус Робертович Ланцький, Уманське училище землеробства і садівництва, історичні гербарії, Науковий гербарій УНУС (UM).
Бібліографічний опис
Мамчур Т.В. Формування гербарію випускника Уманського училища землеробства і садівництва Юліуса Робертовича Ланцького в умовах кінця ХІХ сторіччя. Електронне наукове фахове видання – міжвідомчий тематичний збірник «Історія науки і біографістика». №2. 2020. С. 221-236.