Полезахисні лісові смуги як землі сільськогосподарського призначення

Немає доступних мініатюр
Дата
2020
Автори
Кирилюк, Володимир Петрович
Миколайко, Валерій Павлович
Козинська, Ірина Петрівна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Товариство з обмеженою відповідальністю «Екоінвестком»
Інструкція
Статтю присвячено аналізу правового регулювання щодо полезахисних лісових смуг як складової земель сільськогосподарського призначення, а також формулюванню низки важливих позицій із метою вивчення їх стану для подальшого проведення інвентаризації та захисту від знищення. Проаналізовано сучасний стан і лісівничо-таксаційні показники полезахисних лісових смуг. На території Яланецької сільської ради Бершадського району Вінницької області система захисних лісових насаджень є істотним чинником захисту полів від вітрової та водної ерозії, посух, вимерзання посівів. Одночасно лісові насадження мають великий екологічний вплив на агроекосистеми.
Опис
Законом України від 10.07.2018 р. № 2498-VIII остаточно визначено правовий статус полезахисних лісових смуг та земельних ділянок під ними, яким чітко встановлено розпорядників даних земельних ділянок, порядок та умови їх передачі у користування. Для отримання достовірних відомостей про реальний стан полезахисних лісових смуг вперше за часів незалежності України запроваджено механізм інвентаризації даних лісових насаджень.
Ключові слова
комунальна власність, інвентаризація лісових насаджень, конструкція смуги, головна порода, реконструкція
Бібліографічний опис
Миколайко В.П., Кирилюк В.П., Козинська І.П. Полезахисні лісові смуги як землі сільськогосподарського призначення. Збалансоване природокористування. 2020. № 2. С. 84–93.