Соціальна логістика та ефективність використання механізмів співробітництва сільських територіальних

dc.contributor.author Гоменюк М.О.
dc.contributor.author Петренко Н.О.
dc.contributor.author Мовчанюк А.В.
dc.date.accessioned 2022-12-23T12:07:38Z
dc.date.available 2022-12-23T12:07:38Z
dc.date.issued 2022-02-25
dc.description Функціонування та розвиток об'єднаних територіальних громад (ОТГ) сьогодні є однією з найактуальніших тем. Забезпечення ефективної співпраці на внутрішньому та зовнішньому рівнях є одним із завдань соціальної логістики. Оптимізація ресурсів: матеріальних, інформаційних, людських — на цьому спрямована реформа децентралізації. Децентралізація прийняття рішень центральною владою на рівень громади покращить життя людей, особливо в малонаселених районах. Тому важливим науковим завданням сьогодні є оптимізація перебігу внутрішніх соціальних процесів в управлінні ОТГ. Актуальність прийняття Закону України "Про співробітництво територіальних громад" з кожним роком зростає.
dc.description.abstract Функціонування та розвиток об'єднаних територіальних громад (ОТГ) сьогодні є однією з найактуальніших тем. Оптимізація ресурсів: матеріальних, інформаційних, людських — на цьому спрямована реформа децентралізації. Децентралізація прийняття рішень центральною владою на рівень громади покращить життя людей, особливо в малонаселених районах. Тому важливим науковим завданням сьогодні є оптимізація перебігу внутрішніх соціальних процесів під час управління ОТГ. Держава створила належні умови для співпраці регіональних громад, ухвалила необхідні нормативно-правові документи, надала методичне та фінансове стимулювання. Кооперативний процес територіальних громад базується на принципах мобілізації та стимулювання, що дає можливість громадам отримувати вигоди, взаємну вигоду та економічну ефективність для соціально-економічного розвитку. Співпраця українських територіальних громад загалом є недостатньою, а в окремих сферах — незадовільною, більшість угод підписуються на короткостроковій основі, що є слабкою основою для принципів стратегічного розвитку. Фінансова основа співпраці є визначальною, формується різними джерелами доходів і не заборонена законом. Результати щомісячного моніторингу процесів децентралізації та місцевого самоврядування Міністерством громад і територіального розвитку України не містять інформації про залучені та витрачені фінансові ресурси під час виконання угод про співпрацю громад. Фінансування договірних завдань і проєктів здійснюється відповідно до затвердженого бюджету на рік після підписання угоди, що може призвести до ризику нереалізації кооперативних проєктів та нерегулярного доступу до коштів з інших джерел.
dc.description.sponsorship Гоменюк М.О., Петренко Н.О., Мовчанюк А.В.
dc.identifier.citation Гоменюк М. О., Петренко Н. О., Мовчанюк А. В. Соціальна логістика та ефективність використання механізмів співробітництва сільських територіальних громад. Економіка та держава. 2022. № 2. С. 56–62.
dc.identifier.uri https://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/9465
dc.language.iso uk_UA
dc.publisher Економіка та держава
dc.title Соціальна логістика та ефективність використання механізмів співробітництва сільських територіальних
dc.type Стаття
Файли
Вихідний пакет
Зараз показується 1 - 1 з 1
Немає доступних мініатюр
Ім'я:
Гоменюк М. О., Петренко Н. О., Мовчанюк А. В. Соціальна логістика та ефективність використання механізмів співробітництва сільських територіальних.pdf
Розмір:
700.37 KB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Опис:
Набір ліцензій
Зараз показується 1 - 1 з 1
Немає доступних мініатюр
Ім'я:
license.txt
Розмір:
13.05 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис: