МАКСИМ КОВАЛЕВСЬКИЙ ТА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ ЩОДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПОЛІТИЧНИХ ПРАВ І СВОБОД У І ДЕРЖАВНІЙ ДУМІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1906 р.)

Немає доступних мініатюр
Дата
2022
Автори
Доморослий Валентин
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Publish, Stockholm, Sweden
Інструкція
З перетворенням України на самостійну державу національне законодавство стало власною справою українського народу. За нових історичних умов постала потреба у створенні джерела національного законодавства – парламенту, як основної пріоритетної сфери соціального, економічного, духовного та культурного розвитку суспільства. Проблема вищого законодавчого органу залишається базовою ланкою в системі побудови української держави. Існуюча тривалий час система діяльності верховних керівних органів не відповідала вимогам і запитам українського народу у різних сферах життя. У статті розглядаються питання пов’язані з діяльністю видатного українця Максима Максимовича Ковалевського як депутата І Державної Думи Російської імперії 1906 р., його прагнення демократизувати державу, шляхом надання всебічних політичних прав і свобод широким верств населення. Особливість думської діяльності Максима Ковалевського полягає у розробці статусу Державної Думи і Державної Ради, розробці прав і обов’язків депутата. Діяльність Максима Ковалевського є яскравим прикладом трансформації соціально активної людини від пропагування реформ до спроб втілення їх у життя. На цьому тернистому шляху теорії та практики державного будівництва М. Ковалевський проявив себе принциповим та відповідальним політиком.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Доморослий Валентин МАКСИМ КОВАЛЕВСЬКИЙ ТА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ ЩОДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ПОЛІТИЧНИХ ПРАВ І СВОБОД У І ДЕРЖАВНІЙ ДУМІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ (1906 р.) The 9th International scientific and practical conference “Modern science: innovations and prospects” (May 29-31, 2022) SSPG Publish, Stockholm, Sweden. 2022. 495 - 502 p.