Зрошення лісового розсадника.

Немає доступних мініатюр
Дата
2021
Автори
Кирилюк, Володимир Петрович
Боровик, Петро Миколайович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Херсонський державний аграрно-економічний університет
Інструкція
Одним із факторів, що стримують збільшення виробництва садивного матеріалу є нестача продуктивної вологи в період вегетації. Тому підвищення продуктивності розсадників з застосуванням зрошення на даний час є актуальним питанням. В умовах Потаського лісництва ДП ”Уманське лісове господарство” рекомендуємо проводити зрошення розсадника лісових культур при зниженні вологості ґрунту до 70–80% НВ застосовуючи барабанний дощувач OCMIS IRRIGATION MR 40/130, що досягається проведенням 6–9 поливів нормою 90–300 м3/га в посівному відділенні (1-й рік вирощування сіянців), 3–5 поливів нормою 350 м3/га в посівному відділенні (2-й рік вирощування сіянців), 3–5 поливів нормою 400 м3/га в шкільному відділенні в залежності від вологозабезпеченості вегетаційного періоду.
Опис
Велике значення при вирощуванні садивного матеріалу приділяється прийомам оптимізації вологозабезпеченості та його живлення. Найважливішою умовою, що забезпечує ріст і розвиток рослин (і не тільки в посушливих зонах), є зрошення. Ділянку під розсадник потрібно вибирати поблизу джерел води: річки, озера, струмка. Якщо їх немає, полив повинен бути забезпечений за рахунок артезіанських свердловин або штучно створених ставків.
Ключові слова
лісовий розсадник, зрошення, барабанний дощувач, режим зрошення
Бібліографічний опис
Кирилюк В.П., Боровик П.М. Зрошення лісового розсадника. Сучасні технології та досягнення інженерних наук в галузі гідротехнічного будівництва та водної інженерії: зб. наук. пр. Херсон: ХДАЕУ, 2021. Вип. 3. C. 107–111.