Кафедра біології
Постійний URI для цієї колекції
Огляд
Перегляд Кафедра біології по Тема "2,4-Д"
Результати на сторінці
Параметри сортування
-
МатеріалБіологічні та агроекологічні основи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур(Уманське видавничо-поліграфічне видавництво, 2003) Грицаєнко, Зінаїда МартинівнаУзагальнені біологічні і технологічні фактори підвищення продуктивності сільськогосподарських культур. Розглядаються й аналізуються взаємозв'язки змін екологічних умов зовнішнього середовища та життєдіяльності рослин під впливом технологічних заходів, зокрема: застосування добрив, гербіцидів, біологічно активних речовин, чергування культур у сівозмінах, обробітку та утримання ґрунту, а також використання високопродуктивних сортів та гібридів культурних рослин, що дає можливість управляти процесами забезпечення високої продуктивності рослинництва.
-
МатеріалВплив 2,4-Д, симазину і атразину на процес дихання однодольних і дводольних рослин(Черкаси, 1967) Грицаєнко, Зінаїда МартинівнаНаведені дані по вивченню процесу дихання в рослинах, оброблених гербіцидами, являє великий інтерес, так як цей важливий фізіологічний показник наряду з процесом фотосинтезу є основою обміну речовин і тісно зв'язаний як з вуглеводним, так і з іншими режимами обміну.
-
МатеріалВплив гербіциду 2,4-Д на анатомічну будову дводольних і однодольних рослин(Видавництво "Урожай", м.Київ, 1967) Грицаєнко, Зінаїда МартинівнаВплив гербіциду 2,4-Д на анатомічну будову дводольних рослин вивчався багатьма дослідниками. Проте зміни в анатомічній будові однодольних рослин під впливом цього гербіциду вивчені недостатньо, а між тим це важливо знати при розробці найефективніших прийомів використання гербіцидів на посівах зернових колосових культур та кукурудзи. Виходячи з цього, вивчали вплив гербіциду 2,4-Д на анатомічну будову як дводольних, так і однодольних рослин.
-
МатеріалВплив гербіцидів на анатомічну будову злакових рослин і формування їх продуктивності(Київ, Сільгоспосвіта, 1994) Грицаєнко, Зінаїда Мартинівна ; Грицаєнко, Аркадій ОлександровичВстановлено, що гербіциди (похідні 2,4-Д) активно впливають на морфологічну й анатомічну будову злакових рослин. Ступінь і характер таких змін залежать від доз, способів і строків внесення препаратів. У кукурудзи Одеська 10 відзначено високий ступінь прямої кореляції значень урожаю з розвитком судинно-волокнистих пучків стебел, особливо їх провідних елементів, але це значно менше виявляється у пшениці Миронівська 808.
-
МатеріалВплив гербіцидів і емістиму С на фертильність пилку озимої пшениці(Уманьське видавничо-поліграфічне підприємство, 2003) Грицаєнко, Зінаїда Мартинівна ; Леонтюк, Ірина БорисівнаНа основі проведених досліджень встановлено, що гербіциди, внесені окремо і сумісно з емістимом С позитивно впливають на життєздатність пилкових зерен озимої пшениці. На всіх варіантах досліду процент фертильних пилкових зерен перевищував контроль, що позитивно вплинуло на урожайність зерна озимої пшениці.
-
МатеріалВплив симазину, атразину і похідних 2,4-Д на мікробіологічну активність грунту(Видавництво "Урожай", 1967) Грицаєнко, Зінаїда МартинівнаГербициды симазин, атразин и производные 2,4-Д в дозах, которые могут применяться в посевах кукурузы, не оказывают отрицательного влияния на нормальную жизнедеятельность полезной микрофлоры почвы. Если при этом некоторые группы микроорганизмов в первый период контакта с гербицидом угнетаются, то вскоре это явление исчезает во многих случаяхпереходит даже в стимуляцию. С увеличением доз гербицидов количество микроорганизмов уменьшается, однако к концу месяца после внесения восстанавливается. В то же время процесс наиболее резкого их уменьшения при поверхностном внесении препаратов происходит не одновременно в междурядьях, а раньше и более сильно в междурядьях, а позже и более слабо в зоне ризосферы. Различные гербициды неодинаково влияют на развитие микроорганизмов и грибов в почве. Наиболее токсичным является бутиловый эфир 2,4-Д и менее токсичным – натриевая соль 2,4-Д; из триазинов – соответственно атразин и симазин. Разные микроорганизмы также неодинаково реагируют на действие одних и тех же гербицидов. Наиболее чувствительными являются азотобактер и актиномицеты, менее чувствительными аммонификаторы и наиболее устойчивыми грибы, развитие которых стимулируется даже при 50 кг на 1 га симазина, атразина и натриевой соли.
-
МатеріалКачество зерна в зависимости от минеральной внекорневой подкормки, внесенной совместно с 2,4-Д в разные фазы развития озимой пшеницы(Украинская сельскохозяйственная академия, г.Киев, 1978) Грицаенко, Зинаида МартыновнаСовместное внесение минеральной некорневой подкормки с гербицидом 2,4-Д, как показали опыты, улучшает питание злаковых растений. При этом в растениях более интенсивно протекают водообмен, фотосинтез, направленность работы ферментов, что приводит к усиленному росту растений, активному увеличению листовой поверхности, накоплению сухого вещества и в целом к повышению урожая растений.
-
МатеріалПоступление, передвижение и распределение гербицида 2,4-Д в однодольных и двудольных растениях(Издательство "Урожай", м. Киев, 1967) Рубин, Симон Самойлович ; Грицаенко, Зинаида МартыновнаВ разные фазы роста двудольных сорняков и на некоторых нечувствительных к 2,4-Д злаковых растениях было исследовано поглощение натриевой соли 2,4-Д меченой по углероду (С14).
-
МатеріалТеоретичне обгрунтування дії гербіцидів на чутливі і стійкі до них рослини залежно від умов їх застосування та розробка екологічно безпечних заходів боротьби з бур'янами(Умань, УСГА, 2000) Грицаєнко, Зінаїда Мартинівна ; Грицаєнко, Аркадій ОлександровичВстановлено, що ступінь чутливості рослин до гербіцидів і формування їх продуктивності залежить від швидкості надходження, пересування і локалізації препаратів в рослинах, характеру порушення фізіолого-біологічних процесів, змін в морфологічній і анатомічній будові органів і тканин, доз, строків і способів застосування гербіцидів.