Please use this identifier to cite or link to this item: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/6272
Title: СТВОРЕННЯ СТІЙКИХ ДО ГЕРБІЦИДУ ЄВРО-ЛАЙТНІНГ ВІДНОВЛЮВАЧІВ ФЕРТИЛЬНОСТІ КОНДИТЕРСЬКОГОСОНЯШНИКУ ЗА ВИКОРИСТАННЯІНОЗЕМНИХ ГІБРИДІВ
Authors: Ракул, Інна Олександрівна
Рябовол, Людмила Олегівна
Keywords: соняшник
гербіцид
система Clearfield®
Євро-Лайтнінг
відновлювач фертильності
гібрид
стійкість
Issue Date: 2017
Publisher: Київ
Citation: Ракул, І. О., Рябовол, Л. О. Створення стійких до гербіциду Євро-Лайтнінг відновлювачів фертильності кондитерського соняшнику за використання іноземних гібридів. «Наукові доповіді НУБіП України» № 4 (68). Київ. 2017.
Abstract: Наявність стійкого попиту на кондитерський соняшник вимагає створення якісно нового вихідного матеріалу. Без пилку відновників фертильності неможливо здійснити програму отримання гібридного насіння. До відновників фертильності можна віднести гібриди F1,щостворено на основі відновлення пилку домінантними генами RfRf, міжвидові гібриди окремих схрещувань із дикими однорічними і багаторічними видами, мутантні форми і готові лінії, які отримують на основі інбридингу з постійним тестуванням на відновлення фертильності та комбінаційну здатність. Стійкість соняшнику олійного до гербіцидів виробничої системиClearfield® досягнуто за застосування традиційних методів селекції рослин. Тобто гібридам соняшнику стійкість до імідозалінонів, забезпечує переданий за гібридизації ген стійкості до гербіциду Євро-Лайтнінг. Це дає виробникам сільськогосподарської продукції ефективний агрономічний інструмент без обмежень на реалізацію отриманої продукції на світовому ринку. У статті наведено результати досліджень щодо створення відновлювачів фертильності соняшнику кондитерського напряму використаннястійких до гербіциду Євро-Лайтнінг за використання гібридів іноземного походження.
URI: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/6272
Appears in Collections:Наукові матеріали кафедриItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.