Please use this identifier to cite or link to this item: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/6121
Title: Особливості успадкування генних комплексів ознаки ламкості стебла кукурудзи
Authors: Савченко, Світлана Петрівна
Keywords: успадкування
ламкість стебла
кукурудза
Issue Date: 2006
Publisher: Львів
Citation: Савченко С.П. Особливості успадкування генних комплексів ознаки ламкості стебла кукурудзи // Молодь та поступ біології: тези другої міжнародної наукової конференції студентів і аспірантів (21 – 24 березня 2006 р.). — Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2006. — С. 156 –157.
Abstract: У кукурудзи — Zea mays L. — ідентифіковано понад 50 генів, що контролюють форму і структуру вегетативних органів (Подольская, Шмараев, 1988). Дія багатьох генів безпосередньо пов’язана з розвитком всіх вегетативних органів рослини (контроль над формуванням структури листя, стебла та коренів). Ламкість стебла, мітелки та інших частин рослин кукурудзи обумовлена геном bk2, дія якого проявляється на стадії формування п’ятого листка. Рослини, гомозиготні за геном bk2, характеризуються низькою стійкістю до несприятливих факторів, схильністю до вилягання. Загальна кількість генів, що контролюють стійкість проти вилягання, коливається від 1 до 15 (Грушка, 1965). Стійкість до вилягання позитивно корелює з міцністю кореневої системи і негативно — з довжиною міжвузля, висотою прикріплення качана і кущистістю рослин.
URI: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/6121
Appears in Collections:Наукові матеріали кафедри

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Ообливості успадкування генних.pdfТеза "Особливості успадкування генних комплексів ознаки ламкості стебла кукурудзи "128,67 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.