Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/2295
Название: Трансфомація кислотно-основних властивостей грунту за тривалого застосування добрив у польовій сівозміні
Авторы: Господаренко, Григорій Миколайович
Прокопчук, Ігор Васильович
Ключевые слова: родючість ґрунту
ємність катіонного обміну
кислотно-основні властивості
кислотність ґрунту
сума ввібраних основ
відтворення родючості ґрунту
деградація ґрунтів
декальцинація ґрунтів
Дата публикации: 2014
Издатель: ВПЦ «Візаві»
Библиографическое описание: Господаренко Г.М. Трансфомація кислотно-основних властивостей грунту за тривалого застосування добрив у польовій сівозміні / Г.М. Господаренко, І.В. Прокопчук // Вісник Уманського національного університету садівництва. – №1.– 2014.– С. 8 – 12.
Краткий обзор (реферат): В статті проведено аналіз змін основних параметрів показників родючості ґрунту, а саме кислотно-основних його властивостей, які в сучасних умовах використання ґрунтів мають особливо важливе значення, у зв’язку із їх підкисленням. У роботі обґрунтовано та доведено можливість зниження негативної дії різних чинників на кислотно-основні властивості, завдяки застосуванню періодичного вапнування. Встановлено, що на кислотно-основні властивості чорнозему опідзоленого суттєвий вплив має система удобрення. На основі проведених досліджень було доведено, що мінеральна система удобрення найістотніше впливає на підкислення ґрунту і, відповідно, зміщення кислотно-основної рівноваги у бік підкислення. На основі проведених досліджень розроблено рекомендації щодо покращення кислотно-основних властивостей, які послугували науковим підґрунтям для розробки заходів по покращенню властивостей ґрунту, що в кінцевому результаті забезпечить не лише покращення властивостей ґрунту, а й підвищення продуктивності вирощуваних культур.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/2295
ISSN: 2310-046Х
Располагается в коллекциях:Наукові матеріали кафедри

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Вісник Уманського НУС №1 2014.pdf3 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.