Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/2292
Название: Зміна кислотності ґрунту під впливом тривалого застосування добрив у польовій сівозміні
Авторы: Прокопчук, Ігор Васильович
Господаренко, Григорій Миколайович
Ключевые слова: родючість грунту
чорнозем опідзолений
системи удобрення
фізико-хімічні властивості
Дата публикации: 2000
Издатель: Редакційно-видавничий відділ Уманського НУС
Библиографическое описание: Прокопчук І.В., Господаренко Г.М. Зміна кислотності ґрунту під впливом тривалого застосування добрив у польовій сівозміні // Вісник державної агроекологічної академії України (спецвипуск).– Житомир, 2000.– С 123–124.
Краткий обзор (реферат): На основі даних, які було одержано у тривалому стаціонарному польовому (з 1964 року) досліді, показано зміну основних параметрів показників родючості чорнозему опідзоленого. Встановлено, що тривале сільськогосподарське використання ґрунту без застосування добрив призводить до поступової його деградації. Застосування різних систем удобрення позитивно впливає на покращення основних показників родючості ґрунту, при цьому вміст гумусу зберігається на рівні 2,76–2,84% за мінеральної системи удобрення, 2,88–3,24% – за органічної і 3,34% за органо- мінеральної. Застосування різних систем удобрення по різному впливає на кислотність ґрунту. Так, за мінеральної системи спостерігається його підкислення і зменшення величини суми увібраних основ, за органічної системи простежується пом’якшуюча дія на фізико-хімічні властивості. Всі системи, які вивчались у досліді також позитивно впливали на покращення поживного режиму чорнозему опідзоленого.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/2292
ISSN: 0134-6393
Располагается в коллекциях:Наукові матеріали кафедри

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Вісник Житомирського НАУ №2 2015.pdf857,17 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.