Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/2138
Название: ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКУ РИБИ І РИБНОЇ ПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ
Авторы: Загороднюк, Оксана Вікторівна
Ключевые слова: ринок риби і рибної продукції, попит, пропозиція, ціна, ефективність, раціональна норма харчування, еластичність за ціною, перехресна еластичність, інфраструктура.
Дата публикации: 2012
Издатель: Національний науковий центр "Інститут аграрної економіки"
Краткий обзор (реферат): Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством – Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», Київ, 2012. Досліджено теоретико-методичні та практичні аспекти організації і функціонування ринку риби і рибної продукції України, розглянуто особливості його формування. Запропоновано авторське визначення поняття «ринок риби і рибної продукції». Здійснено оцінку сучасного стану розвитку ринку риби і рибної продукції. Досліджено основні тенденції формування попиту і пропозиції на даному ринку, що характеризуються нестабільністю розвитку через зменшення вилову у внутрішніх водах та згортання промислу у зовнішніх в результаті зношеності вітчизняного рибопромислового флоту, недостатньою кількістю обігових коштів у рибогосподарських підприємств галузі, низькою її прибутковістю, неефективним фінансово-кредитним забезпеченням, недостатньо розвиненою інфраструктурою та відсутністю державної підтримки галузі. Встановлено, що основними чинниками, що впливають на попит є ціна і розмір середньодушового доходу громадян та наявність товару-замінника. Розроблено загальну стратегію розвитку рибного господарства. За допомогою SWOT-аналізу визначено сильні і слабкі сторони, можливості і загрози рибної галузі у ринковому середовищі. Розроблено економіко-математичну модель оптимізації виробництва товарної риби в Черкаській області. Обґрунтовано схему утворення Асоціації «Рибний кластер Черкащини». Запропоновано напрями удосконалення державного регулювання ринку риби і рибної продукції. Ключові слова: ринок риби і рибної продукції, попит, пропозиція, ціна, ефективність, раціональна норма харчування, еластичність за ціною, перехресна еластичність, інфраструктура.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/2138
Располагается в коллекциях:Наукові матеріали кафедри

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
АВТОЕФЕРАТ.docАвтореферат289,5 kBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.