Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/1998
Название: Вітчизняна практика та зарубіжний досвід бюджетних відносин на рівні місцевих бюджетів
Другие названия: Domestic Practice and Foreign Experience of Budget Relations on the Level of Local Budgets
Отечественная практика и зарубежный опыт бюджетных отношений на уровне местных бюджетов
Авторы: Боровик, Петро Миколайович
Ролінський, Олександр Володимирович
Ключевые слова: місцеві бюджети
доходи місцевих бюджетів
місцеві податки
міжбюджетні трансферти
децентралізація бюджетних ресурсів
Дата публикации: 30-мар-2015
Издатель: ТДВ "Інститут обліку і фінансів", м. Київ
Библиографическое описание: Боровик П.М. Вітчизняна практика та зарубіжний досвід бюджетних відносин на рівні місцевих бюджетів / П.М. Боровик, О.В. Ролінський, К.М. Мазур // Облік і фінанси - 2015 - № 1 (67)- С. 51-57.
Краткий обзор (реферат): Чинний порядок бюджетних відносин на рівні місцевих бюджетів в Україні має суттєві недоліки, зумовлені, насамперед, надмірною централізацією бюджетних ресурсів. Метою статті є порівняльний аналіз особливостей чинних бюджетних механізмів України та інших країн світу і на цій основі розроблення рекомендацій щодо впровадження кращих елементів іноземних бюджетних систем у вітчизняну практику. З метою вирішення значної частини проблем місцевих бюджетів автори пропонують: 1) звільнити від оподаткування податком на нерухоме майно квартири з площею до 120 м2 та житлові будинки з площею до 250 м2; 2) повернутись до попереднього порядку розподілу мобілізованого податку на доходи фізичних осіб, який передбачав, що 75 % мобілізованих сум податку залишаються в розпорядженні бюджетів сіл, міст районного та обласного підпорядкування, а також районів, 25 % – в обласних бюджетах та 50 % – в бюджеті м. Київ; 3) розширити повноваження місцевих громад стосовно запровадження нових місцевих податків і зборів та їх адміністрування; 4) запровадити обов’язкові внески на охорону здоров’я в екологічно неблагополучних районах; 5) стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу шляхом розробки і впровадження місцевих бюджетних програм їх підтримки; заборонити використання в Україні субвенцій та обмежити використання трансфертів інших видів.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/1998
ISSN: 2305-6673
Располагается в коллекциях:Наукові матеріали кафедри

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Боровик_Ролінський_Мазур.PDFОсновна стаття1,17 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.