Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/1679
Название: Наймана праця в умовах трансформації економічних відносин в постсоціалістичних країнах
Другие названия: Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Авторы: Удовенко, Ірина Олександрівна
Ключевые слова: наймана праця
трансформаційні зміни
постсоціалістичний простір
ринок праці
державна політика
соціальне партнерство
Дата публикации: 29-ноя-2013
Издатель: ЦК''КОМПРИНТ'
Библиографическое описание: Автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І. О. Удовенко. - Київ, 2013. - 20 с.
Краткий обзор (реферат): В дисертаційній роботі досліджується сутність та роль найманої праці у суспільному відтворенні, її взаємозв’язок з поступальним розвитком соціально–економічних відносин. Здійснено ретроспективний аналіз базових економічних концепцій, що дає можливість осмислити фундаментальні положення, закони та принципи, на яких базуються сучасні наукові підходи щодо трактування змісту категорії «наймана праця». В дисертації доведено, що державна політика регулювання зайнятості найманої праці в Україні повинна перелаштуватися з економічних орієнтирів, таких як економічне зростання, на усунення або ж пом’якшення соціально–культурних проблем та покращення загального психологічного стану трудового потенціалу населення держави. Здійснено комплексну оцінку стану й тенденцій розвитку соціально–економічних відносин як у постсоціалістичних країнах, так і в Україні. Обґрунтовано авторське визначення категорії «наймана праця» як процес реалізації усієї сукупності нагромаджених здібностей та набутих умінь працівника, що дає змогу реалізувати індивідуальні конкурентні переваги через перетворення та вартісні зміни, зумовлені співвідношенням попиту і пропозиції регульовані формальними та неформальними інституціональними нормами суспільства.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/1679
Располагается в коллекциях:Наукові матеріали кафедриВсе ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.