Формування робочої колекції тютюну за комплексом ознак в умовах Центрального Лісостепу України

Немає доступних мініатюр
Дата
2021
Автори
Леонова, Катерина Петрівна
Моргун, Андрій Васильович
Моргун, Валентина Іванівна
Коваленко, Алла Миколаївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Редакційно-видавничий відділ Уманського НУС
Інструкція
Вперше в умовах Центрального Лісостепу України проведено аналіз 30 колекційних зразків тютюну різного еколого-географічного походження. Виділено нові генетичні джерела за морфологічними ознаками рослин, урожайністю сировини, насіннєвою продуктивністю та скоростиглістю, які використовуються на Дослідній станції тютюнництва ННЦ «ІЗ НААН» у сортовій селекції. За результатами досліджень 2017–2019 рр. отримано від Національного центру генетичних ресурсів рослин України свідоцтво про реєстрацію робочої колекції генофонду тютюну справжнього за морфологічними ознаками (Свідоцтво № 277 від 29.10.2019 р.).
Опис
За роки досліджень, вивчено та оцінено 30 колекційних зразків тютюну різного еколого-географічного походження за морфологічними і господарсько-цінними ознаками, біологічними властивостями в агроекологічних умовах Центрального Лісостепу України. Виділено джерела цінних ознак за: висотою рослин, кількістю листків, розміром листків, групою стиглості листків, урожайністю сировини, формою суцвіття, щільністю суцвіття, продуктивністю рослин і масою 1000 насінин. Отримано від Національного центру генетичних ресурсів рослин України свідоцтво про реєстрацію робочої колекції генофонду тютюну справжнього за морфологічними ознаками (Свідоцтво № 277 від 29.10. 2019 р.).
Ключові слова
тютюн, зразок-еталон, комплекс ознак, робоча колекція, генофонд
Бібліографічний опис
Леонова К. П., Моргун А. В., Моргун В. І., Коваленко А. М. Формування робочої колекції тютюну за комплексом ознак в умовах Центрального Лісостепу України. Збірник наукових праць Уманського НУС. 2021. Вип. 98, частина 1. С. 172–183.