Оцінка та аналіз бюджетної децентралізації в Україні

Немає доступних мініатюр
Дата
2021-06
Автори
Гузар, Богдан Степанович
Трус, Олександр Миколайович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Редакційно-видавничий відділ Уманського НУС
Інструкція
У статті розглянуто сутність бюджетної децентралізації, її роль та місце в розвитку об’єднаних територіальних громад. Проведено оцінку та аналіз бюджетної децентралізації в Україні. Досліджено особливості впровадження бюджетної децентралізації в Україні, визначено основні чинники впливу на доходи і видатки місцевих бюджетів. За допомогою базових показників бюджетної децентралізації проаналізовано її рівень в Україні протягом 2014–2020 рр. Окрім того проведено аналіз основних коефіцієнтів бюджетної децентралізації та фінансової стійкості місцевих бюджетів. Визначено можливості бюджетної децентралізації в сучасних умовах адміністративно-територіальної реформи органів місцевого самоврядування та проблемні аспекти цього процесу на сучасному етапі і шляхи їх вирішення.
Опис
Ключові слова
бюджетна децентралізація, місцевий бюджет, міжбюджетні трансферти, об’єднані територіальні громади, доходи, видатки, дотації, субвенції, коефіцієнти бюджетної децентралізації
Бібліографічний опис
Гузар Б. С., Трус О.М. Оцінка та аналіз бюджетної децентралізації в Україні. Збірник наукових праць Уманського НУС. 2021. Вип. 98. Ч. 2. Економічні науки. С. 89-110.