ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІСКАЛЬНОГО ПРОСТОРУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

Немає доступних мініатюр
Дата
2021
Автори
Пташник, Світлана Андріївна
Мельник, Катерина Миколаївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Банківська справа
Інструкція
Реалізація реформи децентралізації, яка триває в Україні, включає комплекс секторальних реформ, зокрема, реформу адміністративно-територіального устрою та системи місцевого самоврядування, а також бюджетно-податкового законодавства. Одним з ключових завдань реформи є добровільне об’єднання територіальних громад та формування спроможних адміністративно-територіальних одиниць базового рівня. У статті дослідження розширення фіскального простору місцевого самоврядування в умовах фінансової децентралізації Здійснено моніторинг результативності формування дохідної частини місцевих бюджетів як фінансової основи соціально-економічного розвитку регіонів. Досліджено роль фінансове забезпечення фіскального простору місцевого самоврядування в умовах фінансової децентралізації в Україні. Розглянуто динаміку приросту власних доходів місцевих бюджетів України. Порівняно структуру міжбюджетних трансфертів з державного бюджету до місцевих бюджетів. Окреслено Заходи нейтралізації ризиків, що виникають при впровадженні децентралізації в Україні
Опис
Ключові слова
місцеві бюджети, територіальна громада, фінансова децентралізація, доходи місцевих бюджетів, видатки місцевих бюджетів, податки.
Бібліографічний опис
Мельник К.М., Пташник С.А. Фінансове забезпечення фіскального простору місцевого самоврядування в умовах фінансової децентралізації в Україні. Банківська справа. 2021, №3. 115-124 с.