Дослідження поверхнево-площинної та просторово-глубинної взаємодії голки із грунтом

Немає доступних мініатюр
Дата
2017
Автори
Шейченко, Віктор Олександрович
Хайліс, Гедаль Абрамович
Толстушко, Микола Миколайович
Шевчук, Виталій Вікторович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тома
Видавець
Глеваха
Інструкція
За результатами взаємодії голки, яка має круглий перетин із грунтом утворюється отвір правильної форми, в основі (на поверхні грунту) якого буде не коло, а еліпс. Проаналізовано змінення значення розміру великої півосі еліпса, утвореного за результатами взаємодії голки з грунтом, який утворюється на межі розділу грунт-повітря. Відмічено, що на фазі входження голки у грунт у напрямку протилежному руху утворюється полу-еліпс, мала піввісь якого дорівнює радіусу конічної (циліндричної) частини голки, яка проникла у грунт. Велика піввісь полу-еліпса залежить від параметрів голки, їх кількості на диску, глибини проникнення голки у грунт. На фазі виходу із грунту голка на його поверхні залишає приплюснутості у вигляді другої частини полу-еліпса. Воронка (слід), який утворює голка, представляє конус з вершиною в основі якого лежить еліпс.
Опис
Ключові слова
голка голчатої борони, взаємодія голки із грунтом, коефіцієнт поверхнево - площинної взаємодії, просторово-глубинна взаємодія
Бібліографічний опис
Шевчук В.В. Дослідження поверхнево-площинної та просторово-глубинної взаємодії голки із грунтом / В.О. Шейченко, Г.А. Хайліс, М.М. Толстушко, В.В. Шевчук // Механізація та електрифікація сільського господарства : міжвід. темат. наук. зб. – Глеваха, 2017. – Вип. № 104. – С.134-149.