Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/5293
Название: Методичні вказівки для виконання самостійної та контрольної роботи з навчальної дисципліни «Бюджетна система»
Авторы: Гузар, Богдан Степанович
Непочатенко, Олена Олександрівна
Бечко, Петро Кузьмович
Улянич, Юлія Василівна
Ключевые слова: види бюджетів
бюджетна політика
бюджетне планування
загальний фонд
спеціальний фонд
податкові і неподаткові надходження
доходи від операцій з капіталом
бюджетна класифікація
міжбюджетні відносини
методи планування
учасники бюджетного процессу
Дата публикации: 2016
Издатель: Умань : ФОП «Масловатий»
Библиографическое описание: Гузар Б.С. Методичні вказівки для виконання самостійної та контрольної роботи студентами заочної форми навчання факультету економіки і підприємництва з навчальної дисципліни „Бюджетна система” ОР „Бакалавр” напрям підготовки 6.030508 „Фінанси і кредит”, / д.е.н, професор Непочатенко, професор Бечко П.К., доцент Гузар Б.С., к.е.н. Ульянич Ю.В.- Умань: ФОП «Масловатий» – 2016. – 51 с.
Краткий обзор (реферат): Бюджет у сучасному його розумінні є системою економічних (грошових) відносин, виникнення та реалізація яких пов'язані з формуванням, розподілом і використанням централізованих фондів державних фінансових ресурсів. Зародження та функціонування бюджетних відносин нероздільно пов'язані з процесами становлення і розвитку держави та товарно-грошового господарства. Для здійснення своїх функцій державі необхідна фінансова база, тобто централізовані державні доходи. Водночас виникає потреба у складанні кошторисів і рахунків, які відображають обсяг і рух доходів та здійснених видатків у грошовій формі. Такі кошториси, по суті, були попередниками бюджету, відображали початкову практику його складання. Отже, бюджет – своєрідний "атрибут" держави в грошовій формі. Виникнення й існування бюджету неможливі поза державою. Бюджетна система є провідною ланкою державних фінансів. Держава використовує бюджет як інструмент реалізації своєї соціально-економічної політики, адже він відображає складну систему перерозподільних відносин у суспільстві, охоплює практично кожну юридичну та фізичну особу. Саме це визначає мету навчальної дисципліни – вивчення сутності бюджетних відносин і характеру їх впливу на суспільство. Тільки на цій основі можливо забезпечити ефективне управління бюджетом і фінансовою діяльністю держави в цілому.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/5293
Располагается в коллекциях:Навчально-методичне забезпечення кафедри
1.3.1. Бюджетна система
1.3.1. Бюджетна система

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
5. Методичка_Бюджетна_система_заочна).PDF738,6 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.