Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/1614
Название: 􀀀 Когнітивна лінгвістика: принципи аналізу мовного матеріалу
Авторы: Мовчан, Людмила Володимирівна
Ключевые слова: когнітивна лінгвістика
когнітивний інструмент
концепт
фрейм
концептуальний підхід
Дата публикации: 2013
Библиографическое описание: Мовчан Л. В. Когнітивна лінгвістика: принципи аналізу мовного матеріалу / Л. В. Мовчан // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки : зб. наук. праць. Серія філологічних наук. – Луцьк : СХНУ, 2013. – №1(250). – С. 75–78.
Краткий обзор (реферат): В статті автор стверджує, що дослідження образу персонажа з урахуванням його оцінного складника здійснюється за допомогою доробку когнітивної лінгвістики, лінгвістичного напряму, в центрі уваги якого знаходиться мова як загальний когнітивний механізм. Автор наголошує, що мова як когнітивний інструмент – це система знаків, що грає важливу роль у презентації та трансформації інформації. У статті розглядаються основні методи когнітивної лінгвістики. Визначено, що центральним поняттям сучасної когнітивної лінгвістики є концепт, який розглядається як одиниця концептуальної картини світу, відображеної у психіці людини. А основним методом аналізу у когнітивній лінгвістиці визнано концептуальний аналіз. Серед численних методик концептуального аналізу головна роль належить фреймовому моделюванню. Виокремлюють п’ять базисних фреймів, які демонструють найзагальніші принципи категоризації й організації вербалізованої інформації.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/1614
Располагается в коллекциях:Наукові матеріали кафедри

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
movchan.pdf348,58 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.